Lørdagens “Special Bonus” fra Frankrig…

Lørdagens 2. anbefaling er hentet i Frankrig, hvor det er den næstbedste række Ligue 2, som lægger kamp til dagens spil i kategorien “Special Bonus” – og vi anser det som en ren foræring.
Lens – Troyes = 1 = Odds 1,75
Spillet hvor du får den bedste Sports LIVEstream hos en Bookie…
Lens har hentet 9 point i deres 3 første kampe og det betyder fuldt udbytte. Scoreren er på 6-0, så det er stadig ikke lykkedes for deres modstandere at bryde deres defensiv op.
Hjemme på Stade Bollaert-Delelis henter de altid den største del af deres point gennem sæsonen og vi er ikke i tvivl om, at der kommer endnu 3 point på tavlen i dag. Troyes har ikke vundet på Stade Bollaert-Delelis siden 2001.
*
Troyes har kun fået 3 point i deres 3 første kampe og det var i premieren mod AC Ajaccio, som de vandt med 1-0. Siden har det bestemt ikke set godt ud, med 2 nederlag på hhv hjemme- og udebane og hjemme var det til oprykkerne fra Belziers.
Med tanke på at formen bare ikke er god og de skal spille på Stade Bollaert-Delelis, hvor de bestemt ikke har mange gode erfaringer, så har vi på redaktionen valgt at give Lens favoritværdigheden med en sikker sejr. Måske endda med et par mål.
Spillet hvor du får den bedste Sports LIVEstream hos en Bookie…